Pozvánka na duchovní obnovu žen — 22. - 24. března 2024 

Milé sestry,

ráda bych Vás pozvala na víkendový pobyt žen, nazvaný Duchovní obnova žen. Duchovní obnova žen (dále DOŽ) má již několikaletou tradici. Její další ročník se bude konat 22. 3. až 24. 3. 2024 v konferenčním centru Immanuel na Vysočině – www.immanuel.cz. V pátek začínáme večeří v 17:30, ale přijíždět do konferenčního centra Immanuel můžete již po obědě. Odjezd je plánován na neděli kolem 14:00 hodin. Na programu jsou modlitby, chvály, Boží slovo, sdílení, svědectví, odpolední workshopy či odpočinek. Pokud toužíte po odpočinku, zastavení, povzbuzení, spočinutí v Boží náruči, DOŽ je pro Vás. Bonusem toho všeho je krásné ubytování, dobré jídlo a nádherné okolí v přírodě.

Pokud máte zájem, přihlaste se prosím co nejdříve, dokud není kapacita plná. Použijte odkaz: https://forms.gle/y3SJVNi91VoDoEtN9
Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte mě kontaktovat na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jolana Kružíková
za službu sester v ECM

Modlitební předměty na leden 2024

7. – 13. 1. — Alianční týden modliteb

Česká evangelikální aliance připravila program osmi večerů, které spojuje hlavní téma: Nést hojné ovoce. Na mnohých místech se budou společně modlit křesťané z různých církví. Můžeme se přimlouvat, aby jim Bůh žehnal

14. – 20. 1. — Metodistická církev ve světě a v Česku

Bratři a sestry, letošní rok bude pro naši církev rokem mnohých setkání a rozhodnutí. Na celosvětové úrovni se bude v dubnu konat Generální konference Spojené metodistické církve, jejíž některá rozhodnutí mohou zásadně změnit stávající řád a struktury církve. V září se sejde první Generální konference Globální metodistické církve, která zvolí nové biskupy a ustaví nové výroční konference. Na naší lokální úrovni nás čeká Oblastní a Výroční konference. Modleme se za volbu nové Rady oblasti a za nové obsazení komisí a výborů. Každá komise má svou agendu, kterou je třeba projednávat. Komise pro řád v současné době připravuje Konstituci, což bychom mohli definovat jako základní dokument, vyznání církve. Komise pro finance a církevní majetek připravuje finanční přehled v souvislosti se Strategií ECM 2013-2030. A na prvním místě se prosím modlete za základní poslání církve, jímž je zvěstování evangelia.  (Petr Procházka)

21. – 27. 1. — Týden modliteb za jednotu křesťanů

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference zvou k modlitbám v týdnu od 18. do 25: ledna. Letošní program připravili křesťané v Burkina Faso (západní Afrika). Země v současnosti zažívá vážnou bezpečnostní krizi, která postihuje všechna náboženská společenství a církve. Po velkém džihádistickém útoku, který byl spáchán v roce 2016, se situace ještě dramaticky zhoršila. Množí se zde teroristické útoky, bezpráví a obchodování s lidmi. Tato neutěšená bezpečnostní situace podkopává sociální soudržnost, mír i národní jednotu. Křesťané se modlí a spoléhají přitom na to, že Boží láska je silnější než násilí, které v současnosti sužuje jejich zemi.

28. 1. – 3. 2. — Kazatelé a exercicie

I letos duchovní (v rámci svého sebevzdělávání a sebepoznávání) i další zájemci, mají možnost prožít třídenní duchovní obnovu. Duchovní cvičení spočívají především v modlitbě, mlčení, přednáškách vedoucího kurzu Davida Peroutky a společných ztišeních. Zkušenost a poznání, které člověk poctivým a upřímným konáním exercicií nabývá, je cenné bohatství, které může velmi pozitivně ovlivnit mnohé v našem životě i službě. Chceme se učit lépe rozumět sobě a Bohu, rozpoznávat ve svém životě stopy Ducha a Boží vedení. Jde o cestu vedoucí k pokornému přiznání, že i naše chápání, poznání, služba má své limity. V takových okamžicích se chceme tváří v tvář tajemství ponořit do ticha. Plody duchovních cvičení jsou ale pro každého jiné a zcela osobní, protože každý člověk je jiný, neopakovatelný a ojedinělý. Bůh ho proto během doby, kdy se mu člověk ve ztišení otevírá, sám vede a dává mu přesně to, co pro svou životní cestu potřebuje. A za to se prosím spolu s námi modlete.  (Filip Jandovský)

AS

Novoroční bohoslužba 2024 kopie3

­